www.tgbudownictwo.pl
szpachlowanie

Jak szpachlować?

Odpowiednie szpachlowanie

Temat choć wydaję się być dość prostym tematem wcale tak nie jest. Większość osób uważa, że szpachlować każdy może i można to robić szybko. Nic bardziej mylnego. Świeże tynki cementowo-wapienne można szpachlować dopiero po upływie trzech do czterech tygodni. W przypadku tynków gipsowych czas ten zmniejsza się do dwóch do trzech tygodni. Pamiętajmy, wcześniejsze szpachlowanie może spowodować odpadnięcie zarówno świeżego szpachli jak i tynku.

Odpowiednie przygotowanie tynku

Powierzchnia na która mamy szpachlować musi być odpowiednio przygotowana. Powierzchnie warto zagruntować wykorzystując do tego odpowiedni środek. Musi być również gładka. W przypadku gdy na ścianie znajduję się stara powłoka konieczne jest jej usunięcia. W przeciwnym razie nasza ściana będzie narażona na odpadki, które będą bardzo trudne do usunięcia.

Naprawa powierzchni!

Jeżeli podczas gruntowania napotkamy się na spore dziury czy pęknięcia koniecznie musimy je naprawić. Wykorzystać do tego możemy gips oraz siatkę. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu narożników ścian. Aby je wzmocnić wykorzystajmy profile aluminiowe. W przypadku chęci nałożenia jeszcze jednej warstwy należy poczekać, aż pierwsza warstwa stwardnieje.
Efekt końcowy
Po wyschnięciu szpachle należy wygładzić. Do tego procesu możemy wykorzystać papier ścierny o granulacji 100-150 bądź siatkę ścierną. Po wygładzeniu musimy dokładnie sprawdzić czy wy-szpachlowana powierzchnia jest odpowiednia. Do przeprowadzenia kontroli niezbędna będzie latarka, dzięki której zobaczymy wszystkie nierówności i uchybienia. Jeżeli po przeprowadzeniu kontroli wszystko będzie ok możemy przystąpić do malowania.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>